ZMYSŁOCZUŁY UCZEŃ

czwartek, 20 czerwca 2024

 

W ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia edukacji Ekologicznej części 2) Fundusz Ekologii w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie zrealizowaliśmy przedsięwzięcie pn. „Zmysłoczuły uczeń”.

Działania podjęte to m.in. zajęcia Sensoplastyka® z wykorzystaniem naturalnych produktów zebranych podczas lekcji terenowych, lasoterapia, EKOmania, wyprawy ornitologiczne i lekcje w terenie oraz konkurs plastyczny pt. „Ptaki polskich mokradeł”. Poniżej prezentujemy krótkie relacje z wydarzeń.

Sensoplastyka® oddziałuje na wszystkie zmysły, a jednocześnie pomaga dzieciom rozwijać nieskrępowaną aktywność na wszelkich płaszczyznach. Kontakt z wyłącznie naturalnymi materiałami pobudza kreatywność i ciekawość poznawczą uczniów, pokazuje że natura jest skarbnicą, z której możemy korzystać na wiele sposobów.

 

Video file

red. admin

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: